Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ksiazka do nauki wymowy / slownik tematyczny z wymowa itp
Autor Wiadomość
silversplit 

Wysłany: 2016-02-19, 00:51   ksiazka do nauki wymowy / slownik tematyczny z wymowa itp

czesc :-)
czy ktos moze polecic ksiazke np z tematycznie ulozonym slownictwem albo wogole jakas liste slowek w duzej ilosci - aby oprocz tlumaczenia zawieralo obok kazdego francuskiego slowka napisana wymowe - moze byc uproszczoana - dla przykladu podam przyklad -
jak po angielsku pisza slowko ''table'' to w nawiasie uproszczona/spolszczona wymowa bylaby (tejbl) wiec zeby bylo cos przystepnie wygladajacego jesli chodzi o podana wymowe.

moze to byc ksiazka albo francusko-polska albo francusko-angielska. chce miec kupe slowek ktore sobie siade i wykuje - zaczynam od zera. moze jakis ktos gdzies widzial pdf na internecie ktory sobie moge scagnac. te do ktorych sie dotychczas dokopalam nigdy nie zawieraly napisanej wymowy.

portzebuje cos co moge ze soba wziasc w podroz i przegladac i jest to moj preferowany sposob nauki wiec nie chce wykladu na temat stron internetowych albo jak sie uczyc wymowy bo sie zajmuje jezykami zawodowo. :-P merci

Spysecret 

Wysłany: 2016-02-25, 12:16   

Podpinam się do tematu, z góry dziękuję. :)

barteek 

Wysłany: 2016-03-01, 09:46   

Ja wam polecam "Francuski. Rozmówki" autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Kto zna jej publikacje i programy radiowe to wie, że wszystko jest podane bardzo przystępnie.

krawiecmon 

Wysłany: 2016-05-24, 10:04   

Witam ja polecam audiobooki bardzo fajna sparwa

Rooidy 

Wysłany: 2016-06-07, 09:33   

W sumie ciekawa sprawa, ja nigdy nie korzystałem z takich książek. Jeśli chodzi o wymowę to przeważnie sugeruję się filmami francuskimi, staram się dużo słuchać.

edzian7 

Wysłany: 2016-06-08, 08:42   

Podpinam się! Jednak w danym momencie nie mamy mozliwosci wlaczenia sobie filmu w ktorym akurat wymawia sie dane slowo. Niby zasady sa znane, ale... Nie zawsze jest tak latwo... takie uproszczenie troche by pomoglo :)

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu