Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ktoś spędzał wakacje we Francji?
Autor Wiadomość
denka 

Wysłany: 2013-08-29, 16:06   Ktoś spędzał wakacje we Francji?

Hej,
Ciekawa jestem czy ktoś z Was był gdzieś we Francji na wakacjach, może jakieś ciekawe miejsca, a może standardowo w Paryżu?
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

paulina nowak

Wysłany: 2013-10-25, 14:21   

Dużo ciekawych miejsc do zobaczenia w Francji jest opisanych w czasopiśmie FRANCAIS PRESENT (francais.edu.pl) może to Ci pomoże?
Ciekawa gazetka, a jak znasz język i jesteś fanką kultury francuskiej to może Cię zainteresować :) kupisz ją w każdym Empiku, albo w sklepie internetowym wydawnictwa Colorful Media: www.kiosk.colorfulmedia.pl Polecam ;)

stobejczyk 

Wysłany: 2013-11-09, 20:37   

Ja byłam na obozie językowym w Paryżu . Rano mieliśmy lekcje z native speakerem a wieczorami włóczyliśmy się po mieście. Po Paryżu można włóczyć się bez końca. Mnie przypadł do gustu Montmartre ze swoją czarująco romantyczną atmosferą, piękna bazylika Sacré-Cœur no i w obrębie: XVIII Dzielnica w sąsiedztwie: Pigalle - Saint-Georges, Saint-Lazare, Gare du Nord - Gare de I'Est, Porte de Clignancourt, IX Dzielnica oraz La Chapelle.

la mouche

Wysłany: 2013-12-16, 23:46   

Zastanawiałam się jakiś czas temu nad takim obozem, napisz coś więcej jak to wyglądało, ile godzin zajęć, czy jakieś zajęcia po lekcjach zapewnione, np zorganizowane wycieczki czy tylko spacery na własną rękę?

Aonek 

Wysłany: 2014-01-30, 14:22   

Ja byłem w Normandii szlakami walk z II wojny światowej, większość tamtych miejscowości jest zachowana w takim stanie jak była 70 lat temu - miałem zdjęcia dla porównania

supertlumaczeni

Wysłany: 2014-02-10, 08:06   

Ja byłem we Francji ale głowie po angielsku rozmawiałem jak ktoś nie zna angielskiego płynnie to polecam się troche poduczyć przed wyjazdem francuzi znają angielski.

kerek

Wysłany: 2014-03-21, 10:42   

Ja byłam jakiś czas temu :) Przepiękne miasto, niesamowity klimat. Myślę, że w zasadzie każdy powinien się tam wybrać i ocenić czy warto. Moim zdaniem bez wątpienia tak.
Mogę Ci polecić noclegi. Warto jest je zarezerwować w jednym z hoteli z grupy Accor: http://www.accorhotels.co...hotel-paryz.htm Posiada ona obiekty w praktycznie wszystkich dzielnicach i oferujące różny standard tak więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie ;)
Pozdrawiam.

ewka102 

Wysłany: 2015-01-26, 20:02   

Piekne miasto. W luwrze siedziałam 2 dni. Naprawdę mnóstwo ciekawych obiektów. Byłam tydzień w jednym roku i potem pojechałam z koleżanką za rok i jeszcze wszystkiego nie zwieziłam. Na nocleg Polecam Apartamenty TOUR EIFFEL - TROCADERO.
-----------------
Najlepsze i tanie kserokopiarki sklep internetowy

Anikamiskiew

Wysłany: 2015-01-27, 14:13   

Co zabrać ze sobą na wakacje do Francji i jaka jest tam temperatura ?
No i jeszcze kilka pytań dot. Francji.
1. Co ze sobą zabrać do Francji nad morze ?
2. Jaka jest tam temperatura powietrza (lipiec mniej więcej xD)
3. Woda jest ciepła ?
4. Jak jest u nich na plażach ?
5. Jakieś dobre francuskie dania ?

grotbram

Wysłany: 2015-07-24, 16:05   

dwa miesiące w Nicei - polecam - piękna plaża i ogólnie fantastyczne miasto

MartinGabin 

Wysłany: 2016-01-11, 15:56   

Zależy w który region francji się jedzie. Ja polecam południe i Prowansję. Morze i ciepełko od maja do października.

Galahad

Wysłany: 2016-05-20, 08:20   

Grotbram - ja też z nicei korzystałem i polecam! Jak ktoś byłby zainteresowany - ta oferta daje radę http://www.obozy-jezykowe...owe_we_francjii Z kolei - Paryża nie polecam - co prawda jest co zwiedzać, ale ceny są z kosmosu po prostu (zdecydowanie więcej niż np. w Prowancji)... Świetną opcją jest jeszcze wyprawa "szlakiem arturiańskim" lub śladami Karola Wielkiego, poza wspomnianą Normandią (też muszę się kiedyś wybrać). Co jak co, ale we Francji naprawdę jest od zatrzęsienia miejsc do zwiedzania :D

Proolek 

Wysłany: 2016-05-24, 10:14   

Francja nie jest dobrym miejscem na wakacje według mnie. Prędzej właśnie na weekend czy jakiś wyjazd do pracy/rodziny. Jest tam co pozwiedzać, ale nie bardzo jak i gdzie odpocząć. :) Poza tym teraz jest tam trochę niebezpiecznie.

felix 

Wysłany: 2016-06-13, 19:00   

Moje przyjaciółki były na weekend w Paryżu. Wynajęły sobie mieszkanko w jednym z zewnętrznych dystryktów. Mówiły, że było przepięknie, przecudownie. Teraz we Francji rozgrywa się EURO 2016, więc przyjezdnych jest cała masa. Moje dziewczyny były w październiku, chwaliły sobie pogodę i optymalną ilość turystów.

Msaadik 

Wysłany: 2016-07-15, 10:03   

Teraz to chyba niebezpiecznie, ciągle jakieś dziwne zamachy na przypadkowych ludzi.

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu