Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak uczyć się języków obcych ?
Autor Wiadomość
xaviera 

Wysłany: 2015-03-01, 11:16   

no to prawda trzeba włożyć trochę wysiłku w naukę języka, plus na pewno ciągle trzeba mieć z nim kontakt, żeby nie zapomnieć i sobie utrwalić. Ja się wybieram do Francji na kurs z Glossą. Myślę, że jak nie będę mieć kontaktu z językiem ojczystym łatwiej mi przyjdzie ta nauka.

fastem
fastem

Wysłany: 2015-03-02, 18:08   

Jeśli ktoś ma problem z nauką języka to serdecznie zapraszam na http://clouzot-lingua.pl
Kursy - świetnie tłumaczą zagadnienia, Quizy - pozwalają sprawdzić wiedzę, Blog - dzięki niemu możemy obyć się z językiem. Są też grupy dyskusyjne i forum gdzie możemy próbować używać języka, lub zadać pytanie gdy wciąż nie wszystko jest jasne. Polecam :)

lidianykiel

Wysłany: 2015-03-03, 18:57   

Ja mam problem.. nie mogę zapamiętać słówek.. na drugi dzień nic kompletnie nie umiem :/

Uczę się fr. 

Wysłany: 2015-03-27, 17:39   

Szybko - w nauce języków może oznaczać dla każdego coś innego. Ja się nauczyłam do poziomu B1 w rok (tak, JEDEN ROK) i jestem z tego powodu bardzo dumna, w lutym właśnie zdałam egzamin DELF B1. Wszystko zależy od motywacji i samozaparcia. I jeśli się nie spróbuje, to nie będzie wiadomo, która metoda jest najlepsza!! Ja mam tylko 2 godziny w tygodniu z lektorką, a resztę czasu uczę się sama, słucham nagrań, czytam artykuły i nawet jeśli nie rozumiem wszystkiego, to zawsze mi zostaje w głowie coś nowego!

Franso 
Francuska fala

Wysłany: 2015-04-23, 08:35   

Myślę, że na początku można zacząć od Duolingo i Anki.

Patin12

Wysłany: 2015-06-24, 20:13   

Powiem tak, kursy online są dobre pod warunkiem, że szkoła jest dobra. Czytałam, że szkoła LuckyLuke organizuje takie kursy online uwzględniając Native speakera - dla mnie to jest największy plus

wannabezoe

Wysłany: 2015-07-09, 16:14   

Tutaj jest kilka fajnych linków z materiałami do nauki
http://coursefinders.com/...sh-learn-french
pozdrawiam ;-)

Kusiasta

Wysłany: 2015-07-23, 13:41   

A słuchajcie, jest jakaś szkoła dobra w Gdyni gdzie nauczę się francuskiego? Przeprowadzam się niedługo, a nie chcę urwać nauki. Jestem na poziomie B1/B2 obecnie.

Bagietka

Wysłany: 2015-07-28, 10:40   

Kusiasta napisał/a:
A słuchajcie, jest jakaś szkoła dobra w Gdyni gdzie nauczę się francuskiego? Przeprowadzam się niedługo, a nie chcę urwać nauki. Jestem na poziomie B1/B2 obecnie.

Akademia Językowa może? W Gdyni są na Swietojańskiej. Bardzo dobra szkoła moim zdaniem :)

carolangue 
carolangue

Wysłany: 2016-02-16, 23:58   

Moim zdaniem jeśli chcemy się szybko czegoś nauczyć, musi nas to interesować. Jeśli lubisz sport, oglądaj kanały sportowe, tłumacz artykuły. Lubisz telenowele? oglądaj je w języku obcym. Piszę o tym na blogu, dlatego jeśli szukasz przyjemnych sposobów na naukę francuskiego, zapraszam na carolangue.blogspot.com :)

Dabrowka30 

Wysłany: 2016-03-02, 10:06   

Ja zawsze stawiam na słówka. Męczę je cały czas, codziennie powtarzam.

felix 

Wysłany: 2016-06-13, 18:56   

Jako filolog mogę stwierdzić, że nie ma jednego skutecznego sposobu, by nauczyć się szybko języka. Przede wszystkim należy zadać pytanie - do czego chcemy wykorzystać znajomość języka obcego?

dziubek

Wysłany: 2016-10-12, 19:08   

Dla mnie siedzenie godzinami na zajęciach to nie najlepsze rozwiązanie. Wydaje mi sie, że zestaw do szybkiej nauki języka od SITA http://www.sita.pl/ był by lepszym rozwiązaniem.Trzeba skupić się na tym co do Ciebie mówią i postępować według zasad ale na pewno szybciej się nauczysz.

annadekiel 

Wysłany: 2016-10-20, 14:51   

Jeżeli masz na tyle samozapracia, aby poświęcić 30 minut dziennie, to chyba SuperMemo jest najlepsze. W ciągu 6 miesięcy solidnej pracy nad nowym językiem można osiągnąć zadziwiające rezultaty.

Znam z autopsji, nie jestem przedstawicielem firmy SuperMemo :)

Pytajcie tutaj na forum, jeżeli coś chcecie się dowiedzieć na ten temat.

kannikku

Wysłany: 2016-10-24, 18:26   

Dokładnie, a pół godzinki to nie dużo.

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu