Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skuteczna metoda nauki francuskiego
Autor Wiadomość
pablosmaximos

Wysłany: 2013-06-26, 14:33   skuteczna metoda nauki francuskiego

Hej, witajcie mam pytanko. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc, nakierować na coś co zna i wie że jest skuteczne i pomocne w nauce to byłbym wdzięczny. Chodzi mi o skuteczną a przede wszystkim nieczasochłonną metodę nauki francuskiego. Potrzebuję w stosunkowo krótkim czasie przyswoić sobie przynajmniej jego podstawy i szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie, gdyż nie mam niestety go zbyt dużo. Czy pomożecie mi jakoś ? Znacie jakieś sprawdzone metody ? Możecie mi coś poradzić ?

MuzycznaFrancja 

Wysłany: 2013-06-27, 12:35   Re: skuteczna metoda nauki francuskiego

Skuteczne - to będą siła Twojej motywacji oraz systematyczność w nauce + przyjemność, zabawa. Podstaw komunikacji można nauczyć się nawet w 2-3 miesiące (oczywiście zależy to też od talentu).

Nieczasochłonnej metody to chyba nie ma, hehe. ;-) Trochę wysiłku i czasu potrzeba.

Jeśli Ci naprawdę zależy, to nie zwlekaj, tylko zacznij już DZIŚ. Naucz się podstawowych zwrotów, gramatyki, wymowy i idź do przodu. A żeby się nie zniechęcić weź sobie trochę do nauki, np. piosenki francuskie.

paulina nowak

Wysłany: 2013-10-29, 09:56   

Hej, znacie czasopismo do nauki języka francuskiego FRANCAIS PRESENT (francais.edu.pl) wydawnictwa Colorful Media (www.colorfulmedia.pl)? Ciekawa forma nauki :D dużo artykułów na różne tematy: ciekawostki, miejsca, ludzie... sami się przekonajcie :) dużym plusem jest możliwość odsłuchania ich w formacie MP3 na stronie za FREE :))) można kupić gazetkę w empiku, salonach kolportera, ruchu albo na stronie www.kiosk.colorfulmedia.pl

karolina01 

Wysłany: 2014-10-03, 09:39   

Polecam naukę online. Wiadomo, że przy nauce języka ważna jest systematyczność, zwłaszcza jeśli mamy mało czasu. Kurs przez Internet pozwala na regularne lekcje i maksimum efektów.

jack 

Wysłany: 2015-01-13, 15:11   

Polecam, szybkie przyswojenie odmian czasowników, trybów i czasów, a potem pozostaje tylko słownik. ;-) W zapamiętaniu dobrze jest tłumaczyć sobie znane francuskie piosenki.

Tamarka

Wysłany: 2015-02-11, 12:07   

No właśnie. Systematyczność i praktyka to podstawa. Ja uczyłam się trzy lata i całkiem nieźle mówiłam. Później nie miałam styczności z językiem i chyba przyjdzie mi na nowo się uczyć bo niewiele pamiętam.

grotbram

Wysłany: 2015-07-24, 15:20   

Podstawa to słownik francusko-francuski (oczywiście Le Robert)

Bagietka

Wysłany: 2015-10-01, 15:31   

ja uczyłam się w domu ale nie przynosiło to dobrych skutków. co z tego, że ogarniałam gramatyke jeśli mowienie było dla mnie bardzo stresujące, zreszta nie bez powodu- wymowa była kiepska. dopeiro kurs w Akademii Językowej (Gdynia) przyniósł rezulaty. Podszkoliłam wymowe i nawet rozmowy z obcokrajowcami mi nie straszne, choć wiadomo ze nauke kontynuuje.

Janek 

Wysłany: 2015-10-18, 01:02   

Ja często powtarzałam teksty za lektorem (nagranym na mp3). To bardzo pomogło, bo dzięki temu opanowałem akcent. Później, gdy nauczyłem się akcentu i niektórych zwrotów, zająłem się gramatyką. Na koniec pisałem z Francuzami i rozmawiałem z nimi przez kamerkę - i to dało najwięcej. Najważniejsze to nie bać się mówić.

mwoleyko 

Wysłany: 2015-11-13, 11:05   

Jestem za lekcjami w grupach 4-6 osobowych z nativem, zwłaszcza, jeśli zajęcia masz również podzielone na indywidualne.

aurelia 

Wysłany: 2015-11-25, 18:13   

Jeśli masz mało czasu to ucz się ze wszystkich możliwych źródeł - podręczniki, kursy on-line. Dużo daje tłumaczenie francuskich książek na polski (najlepiej zacząć od prostych bajek dla dzieci). Gdy jedziesz samochodem włączaj sobie francuskiego lektora i powtarzaj za nim zwroty. Z piosenek nie radzę się uczyć, bo nie są do końca gramatyczne i często akcent jest nie tam gdzie trzeba. Od piosenek lepsze są francuskie filmy. Oglądaj francuskie filmy z polskimi napisami, albo filmy które znasz bez napisów. Tu też najlepiej wybrać bajki - jest tam proste słownictwo a postacie mówią wolno i wyraźnie. Mam nadzieję, że pomogłam :-)

sauerernesta73 

Wysłany: 2015-12-06, 21:02   

Ja probuje uczyć sie sam za pomocą programów komputerowych ale idzie bardzo ciężko. Bez kontaktu bezpośredniego z językiem niestety jest bardzo ciężko. Kiedyś uczyłem się 4 lata hiszpańskiego i dopiero praca przez rok czasu rozwineła moją znajomością jezyka hiszpanskiego. Bez kontaktu ciężko jest się uczyć bynajmniej dla mnie.

Masarny12 

Wysłany: 2015-12-17, 13:25   

Najlepiej połączyć obie te opcje które proponujecie. Zapisać się na jakiś kurs dla kontaktu z branżą i językiem, a samemu w domu też coś próbować.

Zifaro 

Wysłany: 2015-12-21, 14:23   

Skuteczna metoda to taka która jest dostosowana do Twoich wymagań, Twojego czasu który możesz poświęcić na naukę i jak szybko przyswajasz wiedzę. :) Polecam się skontaktować z jakąś dobrą szkołą to oni po jakimś czasie Cię ocenią i dostosują do Ciebie odpowiedni tok nauczania.

ullmann
ullmann

Wysłany: 2015-12-23, 09:31   

Ja również rozpoczynam przygodę z językiem francuskim, i biorę się za to jak pies do jeża.. :D

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu