Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy online nauczę się języka?
Autor Wiadomość
heca

Wysłany: 2013-03-29, 19:38   Czy online nauczę się języka?

Witam serdecznie. Szukam dla siebie kursu języka francuskiego (a jestem obecnie całkowicie zielony) i trafiłem w sieci na szkołę chatterbox O ile się orientuję, jest to szkoła inna od dostępnych w sieci kursów, ponieważ tutaj umawiamy się z lektorem na prywatną sesję w cztery oczy, w wirtualnym pokoju, w którym prezentowane są także treści multimedialne. Sprawdziłem bezpłatną lekcję testową i wygląda to całkiem obiecująco. Dla mnie najważniejsze jest, że nie ma stałych godzin, mogę się umówić na lekcję wtedy, kiedy mam czas i ochotę. Moje pytanie do starych wyjadaczy - czy za pośrednictwem takiej szkoły (i mając dużo samodyscypliny) nauczę się porządnie języka?

melody

Wysłany: 2013-05-25, 15:26   

Już wcześniej pisałam o metodzie językowej 5S. Poczytaj sobie o niej zanim zaczniesz marnować swój czas. Naprawdę warto się dobrze przygotować do takiej inwestycji, jak nauka języka obcego.

rabbit200

Wysłany: 2014-02-19, 11:05   

Witam Serdecznie poszybujesz pomocy z francuskim? korepetycje z francuskiego online
jak tak to serdecznie zapraszam.
każda udzielona pomóc jak i korepetycje są udzielone przez francuza .

http://redakcja-francuska...a-francuskiego/

laiokon

Wysłany: 2014-04-29, 11:35   

Moim zdaniem języka trzeba szlifować w "realu". Nauka przez net może być skuteczna tylko na samym początku.

mirozaw 
Mirek

Wysłany: 2014-05-26, 17:36   

osobiście polecam italky

Karneloo 

Wysłany: 2014-06-03, 14:19   

Pewnie że tak ja się nauczyłem angielskiego grając w world of warcraft więc pewnie każdego języka można się tak nauczyć. Trzeba tylko mieć silną wolę.

maria.walczak

Wysłany: 2014-06-10, 10:08   Re: Czy online nauczę się języka?

heca napisał/a:
Witam serdecznie. Szukam dla siebie kursu języka francuskiego (a jestem obecnie całkowicie zielony) i trafiłem w sieci na szkołę chatterbox O ile się orientuję, jest to szkoła inna od dostępnych w sieci kursów, ponieważ tutaj umawiamy się z lektorem na prywatną sesję w cztery oczy, w wirtualnym pokoju, w którym prezentowane są także treści multimedialne. Sprawdziłem bezpłatną lekcję testową i wygląda to całkiem obiecująco. Dla mnie najważniejsze jest, że nie ma stałych godzin, mogę się umówić na lekcję wtedy, kiedy mam czas i ochotę. Moje pytanie do starych wyjadaczy - czy za pośrednictwem takiej szkoły (i mając dużo samodyscypliny) nauczę się porządnie języka?

Tak naprawde nauka online powinna sluzyc do uzupelniania wiedzy nie do nauki jezyka od podstaw

f_emme 

Wysłany: 2014-08-05, 16:42   

Ja preferuję naukę w realu, podobnie jak wolałabym trenować z instruktorem na sali, ale za pośrednictwem skype powinno się udać, jeśli jednak sam nie masz wątpliwości.

majka369 

Wysłany: 2015-01-13, 15:36   

A czy książki typu samouczki są dobrym pomysłem? Moja znajoma chciała uczyć się tak włoskiego, co prawda słówka złapała, ale gramatyka leży

Wacek 
mistrz

Wysłany: 2015-01-13, 17:25   

moim zdaniem raczej ciężko nauczyć się jakiegokolwiek języka samodzielnie. Kontakt z drugim człowiekiem i rozmowa z nim w obcym języku jest nie do przecenienia

joch 
joch

Wysłany: 2015-01-14, 21:14   

czy język francuski dobrze wchodzi do głowy ?

Krysiek89 

Wysłany: 2015-04-02, 08:51   

z tego co mi wiadomo to ciężki język... moja mama się Go uczyła latami

edzian7 

Wysłany: 2015-04-28, 11:35   

Wszystko zależy od Twojego samozaparcia. Nie od dziś wiadome jest że najlepiej się nauczyć się języka rozmawiając z ludźmi którzy się nim posługują. Więc? hmm gadaj na skype z ludźmi po francusku.

andrzej1456

Wysłany: 2015-07-17, 15:13   

Jak masz dobre podstawy to i przez internet się nauczysz. Wystarczy, że będziesz mieć dużą siłę woli i chęci :)

pawel100

Wysłany: 2015-08-01, 13:14   

Przez internet owszem, ale raczej skup się na rozmowach, pisanych i tych np na skype niż na czytaniu jakiś lekcji .

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu