Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Wejdź na www.e-francuski.pl - stronę poświęconą nauce naszego ulubionego języka!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kino i filmy francuskie i o Francji (skoro są już piosenki)
Autor Wiadomość
Sathine 

Wysłany: 2008-03-29, 23:13   Kino i filmy francuskie i o Francji (skoro są już piosenki)

Skoro mamy już piosenki francuskie i liczymy na większą popularność tego forum to jakiś kącik filmowy... bo ja właśnie siedzę i oglądamy "Dobry rok", stąd też inspiracja do wyszukania tego forum :)

Film świetny, godny polecenia każdemu. Trochę humoru, pokazana osławiona "miłość francusko-angielska", dobra obsada i piękne zdjęcia. Oglądam któryś raz, tak jak kiedyś "Amelię", jedyną w swoim rodzaju. Takiego Paryża szukałam będąc tam parę razy, ale jeżeli ktoś był to wie jak ciężko go odnaleźć. Nie widziałam jeszcze oscarowego "Niczego nie żałuję", ktoś coś skrobne na jego temat??

nitka 

Wysłany: 2008-03-29, 23:25   

wiesz, slyszalam ze jak ktos go obejrzy to nie bedzie zalowac:)
ja jeszcze nie widzialam:)
ale mam zamiar:) poza tym tak, Amelia jest suoer
moze sie nie zgodzicie, ale ja umieram ze smiechu na Taxi...:)
a jesli moge cos dla odmiany skrytykowac, to ostatmnio bylam na francuskiej nocy filmowej, puscili "Flandrie"... sstRRRRRasznie mocny film nie na moje nerwy, naprawde bardzo okrutny, nie wiem , nie chce urazic niczyich gustow, chcialam tylko uprzedzic w razie czego...
pozdrawiam
N.

Sathine 

Wysłany: 2008-03-29, 23:31   

Nie słyszałam, ale przypomniał mi się taki film "Pan od muzyki", pięknie zrobiony, torchę grający na uczuciach, taki kształcujący wrażliwość młodych umyłsów ;-)
Oprócz tego "Czekolada" z Juliette Binoche i Johnym Deep'em - tranquilite warta zobaczrnia :)

nitka 

Wysłany: 2008-03-29, 23:39   

a to nie jest to samo co "chorzysci"??? bo jesli nie to nie wiem i w takim razie zobacze, a jesli tak to szczerze polecam wlasnie "chorzystow"

"czekolada" jest przeslodka... :-D :-D :-D :-D

toldi 

Wysłany: 2008-03-30, 09:36   

Witam wszystkich,

Jeżeli chodzi o francuski film to jestem miłośnikiem Luca Besson (chociaż zaznaczam że nie wszystkich jego produkcji).
Ostatnio w piątek, w telewizji kolejny raz obejrzałem La Femme Nikita z Anne Parillaud, chyba jeden z wcześniejszych filmów tego reżysera, po którym zaczął być bardziej popularny.
Poza tym, oczywiście seria Taxi (raczej w ramach rozrywki), Transporter, no i kultowy przecież Leon Zawodowiec.
Widzialem tez z tego co pamietam Yamakasi - Współcześni samurajowie, pozytywny i lekki film o francuskich parkurach z biednej dzielnicy, którzy wpadają w konflikt z prawem.
Wszystko to jednak oczywiscie nie jest kinem najwyzszych lotów.

Tak na marginesie Luc Besson to typowy Francuz: trzy żony i bodajże cztery córki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam

nitka 

Wysłany: 2008-03-30, 11:47   

o jak fajnie, ze ktos tez lubi Taxi:) pozdrawiam:)
N.

amili 
francophile 200%;-)

Wysłany: 2008-06-10, 21:17   

Ode mnie jeszcze kilka propozycji:
-"8 kobiet"- 8 kobiet i jeden facet... :-P Zostaje zabity i wiadomo, że nikt nie włamał sie do domu. Odkrywanie prawdy jest fascynujące, do tego jeszcze znakomite aktorki- m.in Catherine Deneuve, Fanny Ardant, Emmanuelle Beart etc... , które śpiewają fantastyczne piosenki w tej produkcji
- "Zakochany Paryż"- Każda z dzielnic Paryża opowiada swoją własną historię. Genialne obrazy Paryża, kompilacja, która jest tak różnorodna, a przy tym naprawde spójna
- "Motyl i skafander"- na podstawie książki Jean- Dominique'a Bauby'ego. Autentyczna historia człowieka uwięzionego we własnym ciele, które dla niego jest właśnie jak skafander, skrywający w swoim wnętrzu motyla ( swoją drogą książka również jest warta polecenia)
- "Edith Piaf.Niczego nie żałuję"- kontrowersyjny, ale mi się podobał. I te znakomite piosenki!!
I jeszcze jeden film, wprawdzie nie francuski, ale traktujący o Francji ( ale pojawiają się teksty francuskie). Chodzi mi mianowicie o "2 dni w Paryżu", amerykańska produkcja, ale warta obejrzenia :-) Dzisiaj byłam i muszę powiedzieć, że się ubawiłam- przede wszystkim fajnie wyszły róznice między Francuzami i Amerykanami i na tym tle związek rodowitej Francuzki i Amerykanina. Przekonajcie się , co wyniknie gdy spędzą razem... 2 dni w Paryżu!
Jutro idę na "Jeszcze dalej niż Północ", film D. Boona, który we Francji widziało bodajże coś koło 20 mln ludzi! I podobno jest znakomity, ale o tym przekonam się jutro i jeszcze tu napiszę. Na razie to tyle ode mnie :-P

nitka 

Wysłany: 2008-06-11, 20:40   

ajajajajaj wlasnie skonczylam ogladac "bienvenu chez les chtis" swietna komedia, polecam naprawde:P:P:P
a poza ty jeszcze " stupeur et tremblements" na podstawie ksiazki Amelie Nothomb o tym samym tytule :)
pozdrawiam
N. :lol: :lol:

amili 
francophile 200%;-)

Wysłany: 2008-06-12, 15:13   

nitka napisał/a:
ajajajajaj wlasnie skonczylam ogladac "bienvenu chez les chtis" swietna komedia, polecam naprawde:P:P:P

Byłam dzisiaj na tym i rzeczywiście jest genialna :-) Maksymalny ubaw... I również polecam

..:: La publicité ::..

Odpowiedz do tematu