Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Studia, matura, certyfikaty, szkoły językowe - Studia magisterskie? Kto idzie?

staska146 - 2016-08-27, 20:12
Temat postu: Studia magisterskie? Kto idzie?
Czy ktoś z Was wybiera się na studia magisterskie? Ja dostałam się na zarządzanie studia magisterskie Warszawa , ale są tam również inne kierunki, na które warto pójść. Jest to Europejska Uczelnia w Warszawie, którą wiele osób mi polecało. Kto się wybiera?
kasiaradymno - 2016-09-28, 10:54

Witam język jest dobry aby go znać ale z tego kasy nie zarobisz
Allek20 - 2016-10-11, 09:25

Ja chyba na razie sobie odpuszczę, licencjat wystarczy. :)
JuliaKo - 2016-11-20, 22:41

Nie wiem jak u Was, ale u mnie kryreria przyjęcia n 2 stopień były duże :( https://notatek.pl/kryteria-przyjec-ii-stopnia-filologia-romanska-uniwersytet-pedagogiczny-krakow

Dodam, ze na 1 stopniu kończyłam cos innego ale uczyłam się sama i na kursie języka ;/

Jodiaaks - 2016-11-28, 13:16

Ja na razie licencjat, na magistra chyba zaocznie się wybiorę jeśli w ogóle się zdecyduję.
Marko8a - 2016-12-27, 12:33

Od razu najlepiej jest skończyć studia i mieć magistra. Nie ma co przeciągać. Potem się nie chce już wracać na studia i kończyć.
RakosSa - 2016-12-30, 16:12

Też jestem tego samego zdania jak użytkownik wyżej. Potem się najzwyczajniej nie chce kończyć i wracać na studia.
patryy7851 - 2016-12-31, 12:44

z językiem jest tak że nie musisz mieć papieru, jeżeli go dobrze znasz to idziesz na rozmowę i wyjaśniasz wszystko od a do z
Drakhtul - 2017-01-03, 10:29

Dokladnie tak jak pisza wyzej. Odrazu, nie ma co zwlekac, pozniej znajdziesz prace i to olejesz, a mysle ze magisterka bardzo wazna.
bonnejoue - 2017-01-12, 12:44

Magisterka jest ważna, bo na rynku pracy w tym kraju jest się źle postrzeganym, jak się jej nie zrobi i poprzestanie na licencjacie. Wiadomo, im bliżej końca, tym większa frustracja, bo albo nie można się skupić na czasie wolnym albo zazwyczaj wtedy studenci podejmują pierwsze poważne zatrudnienie i muszą się gimnastykować, żeby łączyć jedno z drugim (na zaocznych też, nie oszukujmy się), ale z drugiej podchodząc do magisterki od razu po licencjacie stracimy mniej czasu na ostatnie lata nauki niż robiąc sobie długą przerwę pomiędzy jednym stopniem a drugim - tak jak osoby powyżej uważam, że ciężko jest potem się przemóc i wrócić do systematycznej nauki i biegania na uczelnię.
Meklidros - 2017-02-20, 14:14

Ja bym sobie jakaś filologie zrobił angielską ale powiem ci że trudny kierunek kumpel sobie nie dał rady bo coś tam z paru przedmiotów go dojechali.
EifelTower - 2017-06-26, 13:08

Zauważyłam ostatnio, że coraz więcej osób udaje się na studia medyczne za granicą i wydaje mi się to całkiem ciekawą opcję. Wiem, że takie zajęcia odbywają się np. na Słowacji, jak tu: http://www.ims-medstudy.p...zne-za-granica/, stąd dojazd na uczelnię nie jest problematyczny, ani też kosztowny dla kogoś, kto często odwiedza rodzinne strony.
jakub552 - 2017-06-29, 15:56

Niezła opcja takowe studia !
---
www.asakredyt.pl

Nessylu - 2017-10-03, 13:35

Już mam dość po licencjacie... nie idę nigdzie dalej.
Inatka93 - 2017-11-29, 13:02
Temat postu: Studia podyplomowe
Ja chciałabym wybrać się na studia drugiego stopnia, ale mam mały problem. Otóż szukam osób, które ukończyły kierunek e-commerce manager i powie mi o nim więcej niż wyczytam w Internecie. Czy zajęcia są trudne, czy aby uzyskać magistra w tej dziedzinie, trzeba się wcześniej dobrze przygotować? Czy tak naprawdę jest praca dla osób, które są menadżerami e-handlu? Każda informacja będzie dla mnie ważna Wink . Chciałabym pójść na jedną z uczelni w rodzinnym Wrocławiu na ten właśnie kierunek, by się całkowicie przekwalifikować. Administracja okazała się zbyt powszechnym nurtem i ciężko mi pracę znaleźć ;p . Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi.
homina - 2017-12-19, 17:22

Ja co prawda dopiero chce się wybrać na studia i to licencjackie ale chętnie się dowiem coś o tej szkole handlowa.eu/pl/kierunki/studia-licencjackie ktoś tam uczęszczał, uczęszcza? Jakie macie odczucia, żałujecie czy wręcz przeciwnie? Szukam naprawdę dobrej szkoły handlowej.
kazmin55 - 2019-07-05, 15:41

Jelsi chodzi o magisterskie to ja wybieram sie do Torunia. razem ze znajomymi planujemy zapisać sie na tą uczelnie http://kj.edu.pl/ . Ponieważ z tego co się dowiadywaliśmy to ma ona bardzo dobre opinie. Co wy o tym sądzicie? Uważacie, że to będzie dobry wybór?
dziubek - 2019-08-23, 11:02

Nie każdy musi przecież iść na studia. Można też zdecydować się na przykład na szkołę policealną. Zajrzyjcie na stronę szkoły Kursor w Lublinie: https://www.kursor.edu.pl/studium-policealne/. Oni mają bardzo ciekawe kierunki.