Forum francuskie
Forum języka francuskiego, kultury francuskiej oraz Francji.

Studia, matura, certyfikaty, szkoły językowe - Czy online nauczę się języka?

heca - 2013-03-29, 19:38
Temat postu: Czy online nauczę się języka?
Witam serdecznie. Szukam dla siebie kursu języka francuskiego (a jestem obecnie całkowicie zielony) i trafiłem w sieci na szkołę chatterbox O ile się orientuję, jest to szkoła inna od dostępnych w sieci kursów, ponieważ tutaj umawiamy się z lektorem na prywatną sesję w cztery oczy, w wirtualnym pokoju, w którym prezentowane są także treści multimedialne. Sprawdziłem bezpłatną lekcję testową i wygląda to całkiem obiecująco. Dla mnie najważniejsze jest, że nie ma stałych godzin, mogę się umówić na lekcję wtedy, kiedy mam czas i ochotę. Moje pytanie do starych wyjadaczy - czy za pośrednictwem takiej szkoły (i mając dużo samodyscypliny) nauczę się porządnie języka?
melody - 2013-05-25, 15:26

Już wcześniej pisałam o metodzie językowej 5S. Poczytaj sobie o niej zanim zaczniesz marnować swój czas. Naprawdę warto się dobrze przygotować do takiej inwestycji, jak nauka języka obcego.
rabbit200 - 2014-02-19, 11:05

Witam Serdecznie poszybujesz pomocy z francuskim? korepetycje z francuskiego online
jak tak to serdecznie zapraszam.
każda udzielona pomóc jak i korepetycje są udzielone przez francuza .

http://redakcja-francuska...a-francuskiego/

laiokon - 2014-04-29, 11:35

Moim zdaniem języka trzeba szlifować w "realu". Nauka przez net może być skuteczna tylko na samym początku.
mirozaw - 2014-05-26, 17:36

osobiście polecam italky
Karneloo - 2014-06-03, 14:19

Pewnie że tak ja się nauczyłem angielskiego grając w world of warcraft więc pewnie każdego języka można się tak nauczyć. Trzeba tylko mieć silną wolę.
maria.walczak - 2014-06-10, 10:08
Temat postu: Re: Czy online nauczę się języka?
heca napisał/a:
Witam serdecznie. Szukam dla siebie kursu języka francuskiego (a jestem obecnie całkowicie zielony) i trafiłem w sieci na szkołę chatterbox O ile się orientuję, jest to szkoła inna od dostępnych w sieci kursów, ponieważ tutaj umawiamy się z lektorem na prywatną sesję w cztery oczy, w wirtualnym pokoju, w którym prezentowane są także treści multimedialne. Sprawdziłem bezpłatną lekcję testową i wygląda to całkiem obiecująco. Dla mnie najważniejsze jest, że nie ma stałych godzin, mogę się umówić na lekcję wtedy, kiedy mam czas i ochotę. Moje pytanie do starych wyjadaczy - czy za pośrednictwem takiej szkoły (i mając dużo samodyscypliny) nauczę się porządnie języka?

Tak naprawde nauka online powinna sluzyc do uzupelniania wiedzy nie do nauki jezyka od podstaw

f_emme - 2014-08-05, 16:42

Ja preferuję naukę w realu, podobnie jak wolałabym trenować z instruktorem na sali, ale za pośrednictwem skype powinno się udać, jeśli jednak sam nie masz wątpliwości.
majka369 - 2015-01-13, 15:36

A czy książki typu samouczki są dobrym pomysłem? Moja znajoma chciała uczyć się tak włoskiego, co prawda słówka złapała, ale gramatyka leży
Wacek - 2015-01-13, 17:25

moim zdaniem raczej ciężko nauczyć się jakiegokolwiek języka samodzielnie. Kontakt z drugim człowiekiem i rozmowa z nim w obcym języku jest nie do przecenienia
joch - 2015-01-14, 21:14

czy język francuski dobrze wchodzi do głowy ?
Krysiek89 - 2015-04-02, 08:51

z tego co mi wiadomo to ciężki język... moja mama się Go uczyła latami
edzian7 - 2015-04-28, 11:35

Wszystko zależy od Twojego samozaparcia. Nie od dziś wiadome jest że najlepiej się nauczyć się języka rozmawiając z ludźmi którzy się nim posługują. Więc? hmm gadaj na skype z ludźmi po francusku.
andrzej1456 - 2015-07-17, 15:13

Jak masz dobre podstawy to i przez internet się nauczysz. Wystarczy, że będziesz mieć dużą siłę woli i chęci :)
pawel100 - 2015-08-01, 13:14

Przez internet owszem, ale raczej skup się na rozmowach, pisanych i tych np na skype niż na czytaniu jakiś lekcji .
Drakhtul - 2015-12-08, 11:47

Napewno ogladanie filmow czy seriali po francusku w jakims stopnoi pomoze no przynajmniej ja tak mialem. Ale to nie na poczatku tylko jak juz zalapiesz to i owo :)
sonyxplod - 2016-07-08, 18:44

Samemu można nauczyć się języka. Tylko trzeba dużo pokory i sumienności :)
majaczek - 2016-07-13, 10:59

Uważam, że bardzo dobrą metodą dla dzieci na naukę języka są obozy. Jeśli szukacie takich ofert dla swoich dzieci to zobaczcie sobie ofertę na http://trybala.com.pl/
Doctaar - 2016-07-25, 13:39

Wszystko zależy od techniki nauki i Twoich zdolności, czasu który poświęcisz i wielu innych czynników. Myślę że jest to do zrobienia, ale przydałaby się jeszcze jakaś praktyka.
selene - 2016-07-28, 12:40

Ja nawet wolę się uczyć przez internet :)
Rofkoms - 2016-08-03, 15:44

Moim zdaniem sama nauka online nie jest dobrym pomysłem, ale warto też połączyć ją z odpowiednią nauką stacjonarnie.
JuliaKo - 2016-11-03, 19:51

Hej:) ja uczyłam się sama na początku głównie słóek. Np. szukała listy typu https://notatek.pl/slowka-z-tematu-sprzatanie uczyłam się słowek z wymowa, ale nie wykrywam, że później poszłam na korepetycje żeby douczyć się gramatyki lepiej i akcentu :) Najlepiej zacząc samemu i potem myśleć co dalej jak już się złapie bakcyla :)
ewiusia - 2016-11-14, 15:52

Zdecydowanie można, i tak większość efektów nauki to samodzielne uczenie się i ambicja do nauczenia się nowych to i nowych słówek :).
Veles30 - 2016-11-21, 15:26

Można się nauczyć samodzielnie języka, tylko trzeba trochę do tego samozaparcia i dyscypliny. Polecam w takim wypadku ciekawe metody nauki języka, np przez oglądanie filmów w obcym języku.
jolla334 - 2016-11-23, 12:48

No dokładnie, jeśli człowiek się skupi no to wiadomo że może do czegoś dojść.
Dadan198 - 2016-11-28, 11:31

Myślę że przez internet można spokojnie zacząć się uczyć języka, z różnych materiałów dostępnych online. Potem w miarę rozwoju, lepiej jest się też zapisać na jakiś kurs.
luuccykkan - 2016-12-02, 14:40

Na początku można online, a potem warto wyjechać do kraju, gdzie jest tylko ten język:)